Стілець у нормі не повинен містити жодних домішок і мати коричневий колір. Але будь-яка неполадка з боку травної системи проявляється зміною кольору та консистенції фекалій. Трапляються ситуації, коли з’являється білий слиз у калі. Чому виникає надлишок слизу читайте у цій статті https://vabos.com.ua/bila-abo-zhovtij-sliz-v-kali-u-doroslix-i-ditej-prichini-i-likuvannya/.

Дані домішки є лейкоцитами і епітеліями. Причини появи в екскрементах можуть бути дуже різноманітними. І часом вони можуть бути абсолютно невинними, а іноді є сигналом гострої тривоги про те, що в організмі відбуваються патологічні порушення.

Цей незвичайний стан властивий і дітям і дорослим, тому кожному варто знати, про що це може говорити, і вміти правильно реагувати на всі ці випадки. Не варто соромитися заглянути в горщик для малюка або в унітаз, іноді це може врятувати життя.

Слиз у калі, як норма

Бувають випадки, коли білий слиз у калі у дорослого та малюка не має серйозних наслідків.

Ці причини описуються невеликим списком:

Простудні захворювання, у супроводі з рясним нежитем можуть провокувати попадання слизу з верхніх дихальних шляхів у шлунок, де вона не може повністю перетравитись, а у дітей вона зовсім не переробляється. У такому разі слизова домішка у фекаліях – це простий нежить.

  Рясне вживання кавунів, бананів, сиру та вівсяної каші також часто спричиняє подібне явище. Причини цього у високому вмісті клітковини.

Діти часто можуть какати зі слизом через незрілість травного тракту, це теж вважається нормою.

Кал у білому слизу або з його додаваннями у всіх цих випадках вважається нормою, тому переживати з цього приводу не варто. Причини цього стану у специфіці переробки слизу, що виробляється в інших відділах організму. Шлунковий сік не може розщепити її щільну структуру.

Що викликає появу білого слизу в калі – особливості стану та методи боротьби

Про які патології може говорити це явище

Кал з білим нальотом або частинками слизу може бути свідченням захворювань внутрішніх органів.

Причини можуть критися в таких недугах:

Перетинчастий коліт, що супроводжується слизом як стрічкових утворень чи згустків.

Наявність геморою чи поліпів у кишечнику. В даному випадку слизова суміш не поєднуються з калом, оскільки є наслідком пошкодження цілісності стінок кишечника.

При розвитку синдрому роздратованого кишечника організм також дає збої під час перетравлення продуктів, і слиз, який служить мастилом, виходить окремо від калу. Це може стати причиною утрудненої дефекації.

Більшість кишкових інфекцій також провокує слиз білого кольору у фекаліях, оскільки запускається імунітет.

Дисбакетріоз також може спричинити те, що з’являється желеподібне додавання в екскременти.

Дивертикуліт провокує появу слизових домішок, які часто ще містять кров.

Муковісцедоз – це вроджене захворювання, яке часто проявляє себе вже з перших місяців життя малюка. Воно проявляється тим, що вражає всі системи, які відповідають за вироблення слизу, тому у дитини розвивається низка побічних розладів усіх органів.

Щільні скупчення слизу в калі або на ньому можуть говорити, що у людини розвивається новоутворення в кишечнику. Воно може мати і доброякісну та злоякісну природу, і часто супроводжується кров’ю у фекаліях. У цих випадках частинки, схожі на шматочки желе, виходять разом з калом, що свідчить про порушення роботи травної системи.

Дані захворювання вимагають серйозного лікування, і можуть серйозно вплинути на роботу всіх органів, якщо не звернути на них увагу вчасно. Особливо важливо звертати увагу на це явище, якщо ви помітили подібні домішки у калі у дитини. Терапія може серйозно відрізнятись у різних випадках, тому самолікуванням не варто займатися.

Також білий наліт на калі або слизові домішки можуть говорити про таке:

  • Поразка паразитами.
  • Кишкова непрохідність.
  • Порушення мікрофлори.
  • Дія шкідливих звичок, таких як алкоголь або куріння в надмірній кількості.

Ці випадки також вимагають втручання лікарів, оскільки поступово вони виводять з ладу травну систему, і завдають точкових ударів по органах.

Як поводитися при появі слизу

Якщо в калі або поруч із ним з’являється слиз, то відразу потрібно правильно оцінити загальну ситуацію. Якщо немає додаткових симптомів, варто почекати кілька діб, і можливо все пройде. А якщо спостерігається застуда, то зовсім потрібно чекати до повного одужання, оскільки слиз виводиться навіть довше, ніж проходитиме недуга.

Якщо виникли причини для занепокоєння у вигляді додаткових симптомів, варто звертатися до лікаря. А для того, щоб дізнатися про суть проблеми, потрібно пройти низку діагностичних процедур. А до моменту встановлення причини необхідно пити якнайбільше води, скоротити харчування.

Чи не пити чай, каву, солодкі напої і т. д. Можна прийняти абсорбенти. Більше нічого робити без консультації лікаря не можна. Багато цих недуг і піддаються лікуванню, але потрібно вчасно звертатися за допомогою і не створювати паніку. Сучасні спеціалісти можуть вирішити багато проблем.

Що викликає появу білого слизу в калі – особливості стану та методи боротьби

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *