Невралгією називають болі, що розповсюджуються по ходу стовбура або гілок нерва і локалізуються в зоні його іннервації, на тлі збереження нервових функцій. Діти невралгії мало зустрічаються, проблема характерна переважно для представників старших вікових груп. Які ліки найефективніші при лікуванні невралгії описані в цій статті https://priora.com.ua/yaki-liki-najefektivnishi-pri-likuvanni-nevralgiї/.
Причини
Невралгія може викликатись:
- травматичними впливами на стовбур нерва або його корінець при вроджених аномаліях, захворюваннях хребта (наприклад, при остеохондрозі), здавленні нервових стовбурів в анатомічних каналах, пухлинними утвореннями та ін.;
- інфекційними хворобами, такими як бруцельоз, оперізуючий лишай та ін;
- отруєнням важкими металами, деякими ліками, бактеріальними токсинами та ін;
- інтоксикаціями, зумовленими хворобами печінки, нирок, злоякісними пухлинами;
- метаболічними порушеннями та ін.
Симптоми
Загальними проявами невралгії є характерні болі стріляючого, пекучого чи колючого характеру. Приступи провокуються переохолодженням, фізичним перенапругою чи стресовим станом. У деяких ситуаціях болі супроводжуються почервонінням та набряклістю шкірних покривів, порушенням потовиділення, зміною чутливості та ін.
Найчастіше зустрічається вертеброгенна невралгія, при якій болі поширюються по ходу певного нерва, що виходить зі спинного мозку, або його корінця.
Невралгія міжреберна проявляється приступоподібними або постійними больовими відчуттями, що поширюються від хребта до грудини або середньої лінії живота, які посилюються під час руху або фізнавантаження.
Невралгія зовнішнього шкірного нерва характеризується хворобливістю та відчуттям повзання мурашок в області передньозовнішньої поверхні стегна.
Невралгія сідничного нерва також називається ішіасом. Для неї типові печіння і болючі відчуття в сідниці, що віддають у стегно, гомілку, стопу і пальці ніг.
При захворюванні трійчастого нерва напади короткочасного болю в лицьовій зоні повторюються кілька разів на добу і часто супроводжуються напругою жувальних м’язів.