Порадада № 1
По старому побілку білити не бажано, оскільки можуть виникнути негарні розлучення, але можна. Якщо є така необхідність, побілки по старому шару треба вибрати ту ж побілку, що була раніше. Дивіться в цій статті https://flexi.com.ua/?p=14692 чим і як білити правильно.
Рада №2
Водоемульсійну фарбу можна нанести на стару побілку, але масляну фарбу або емаль наносити на старий шар у жодному разі не можна і для фарбування стелі такого виду фарбою старий шар потрібно видалити.
Рада №3
При підготовці стелі до фарбування по старому шару, стелю потрібно підготувати, очистивши його від старих шматків, що відшаровуються. Зробити це можна шпателем. Після проведення даної процедури виникнуть нерівності та шорсткості на стелі, які треба закласти спеціальною, крейдяною шпаклівкою та вапняним розчином, в який треба додати клей ПВА.
Рада №4
Перед нанесенням подібної суміші, стелю необхідно помити, щоб прибрати бруд, павутину і тільки після висихання стелі, можна розпочати закладання сколів і тріщин підготовленим розчином. Якщо на стелі є жовтизна, необхідно при миття стелі у воду додати трохи білизни. Жовтизна може виникати на кухні під час приготування їжі, а також куріння в квартирі.
Порада №5
При побілінні стелі білити його краще за допомогою пульверизатора, тому що в такому випадку фарба або побілка ляже краще, рівномірніше. Валиком користуватися також можна, але цей процес займе більше часу і сил, а також потрібно уважно спостерігати за поверхнею, щоб не залишити розлучень.
Рада №6
При побілці стелі по старому побілку потрібно білити ні в один, а в два або навіть три шари. Після фарбування стелі одним шаром потрібно дати йому висохнути і тільки після висихання можна наносити другий шар, знову дати висохнути і наносити третій шар.
Рада №7
При нанесенні на стелю водоемульсійної фарби, стелю слід прогрунтувати, спеціальним засобом у якого на банку написано, що воно глибокого проникнення. Після ґрунтування потрібно шпателем подряпати по старому покриттю і якщо воно дряпається, таке покриття краще видалити, якщо ні, то можна зайнятися подальшими діями.
Рада №8
При побілінні стелі кімнату потрібно підготувати. Бажано меблі винести, але якщо немає такої можливості, то її можна просто накрити технічною плівкою, так як у будь-якому випадку при фарбуванні стелі весь бруд і пил буде сипатися на меблі, псуючи тим самим її. Двері та вікна необхідно закрити, щоб не допустити протягів, тому що при наявності протягу можуть виникнути негарні смуги на стелі, після його висихання.
Рада №9
При нанесенні побілки на старий шар слід добре подумати, чи варто це робити чи ні, оскільки крейда зі стелі легко видалити вологою ганчіркою. Якщо ж стеля була побілена за допомогою вапна, тоді так, варто робити всі вищеописані дії, так як старе вапно міцно тримається на стелі, і зняти вологою ганчіркою її не вийде, доведеться докласти зусиль і зняти її за допомогою допоміжних інструментів. Але побілена стеля буде триматися не так довго, якби було фарбування вироблено на очищену поверхню стелі.